הלוואות למסורבים

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.

לא נעים לשמוע לא. אבל כשהסירוב מגיע מהבנק, העניין הופך גם למורכב. הבנק בוחן כל בקשה להלוואה. כאשר מדובר בנתונים המצביעים לו על סיכון נלווה גבוה או שחסרים לו נתונים מספקים, הוא יסרב להלוואה ובכך מבקש ההלוואה הופך למסורב הלוואה. אם קיבלתם סירוב להלוואה, תצטרכו להכיר את הדרכים בהן כדאי לפעול כדי לקבל הלוואה. כי הלוואה למסורבים היא אפשרית. יש עוד גופי מימון ויש אל מי לפנות כדי לקבל הלוואה. אך חשוב לזכור לעבוד בצורה יעילה ונכונה מקצועית.

למה הבנקים מסרבים להלוואות?

הסיבות לסירוב הן רבות. הבנקים וגופי המימון השונים בודקים את אופי ההלוואה לפני שהם מאשרים אותה. אם הם מזהים סיכון גבוה מידי בנתינת ההלוואה, הם לא יאשרו אותה. הסיבות הן מגוונות:

  1. יכולת החזר נמוכה ביחס לגובה ההחזר החודשי הצפוי
  2. הכנסות לא מספיק גבוהות או יציבות
  3. אין בטוחה מספקת להלוואה המבוקשת
  4. היסטוריית אשראי שלילית כמו לווה שפשט רגל, אדם שקיבל צו עיקול וכו'
  5. פיגורים בתשלומים השוטפים
  6. דירוג אשראי נמוך
  7. הגשת מסמכים לא נכונים / רלוונטיים

כדי להקל מעצמם את בדיקת מצבו הכלכלי של הלווה, גופי המימון השונים נעזרים בדו"ח דירוג האשראי המוכר. ככל שדירוג האשראי של מבקש ההלוואה הוא גבוה, כך ההתנהלות הכלכלית של הלווה היא יעילה וכן להפך. לווה בעל דירוג אשראי נמוך, לא יהיה הלווה המועדף על ידי גופי המימון ולא מעט בנקים יסרבו להלוואה כזו. גופי המימון לא תמיד יגידו לכם את הסיבה הנכונה בשלה הם סירובו לבקשת ההלוואה שלכם ולכן חשוב לבדוק את הנתונים לעומק.

כאשר מדובר בלווים שקיבלו סירוב למשכנתא, הסיבות לסירוב הן בנות אפשרויות רבות יותר. הבנקים נתונים תחת פיקוח של בנק ישראל ולכן הם לא יכולים לאשר כל הלוואה כמו גופי המימון החיצוניים.

מה עושים לאחר קבלת סירוב מהבנק?

קבילתם סירוב מהבנק לבקשת ההלוואה שלכם? אין סיבה להילחץ. כן חשוב להכיר את האפשרויות העומדות בפניכם כעת. לא מעט מסורבים משכנתא טועים ומתחילים בסדרת טעויות העלולות לעלות ביוקר בהמשך ולכן חשוב לפעול בהיגיון ולהימנע מפעולות פזיזות העלולות לעלות לכם ביוקר לאחר מכן.

ממה חשוב להיזהר

לאחר קבלת הסירוב חשוב לעצור ולבדוק מהי סיבת הסירוב. אל תמשיכו להגיש את הבקשה כמו שהיא ליתר גופי המימון. אין לכם שום סיבה לקבל "חותמת שחורה מיתר הבנקים" אם בנק אחד סירב לאשר לכם משכנתא, זה לא אומר שיתר הבנקים יסרבו. אך לפני שאתם פונים אל יתר הבנקים, אתם חייבים לפעול בחוכמה ובזהירות.

הרבה אנשים לא מודעים לכך שכל הגשת בקשה לאשראי מופיע בדו"ח דירוג האשראי שלהם וכך הם בעצם מורידים לעצמם את דירוג האשראי בכל בקשה להלוואה. וחבל.

מה חשוב לעשות

לאחר קבלת סירוב להלוואה כדאי לעצור את המרוץ ולבדוק מהי סיבת הסירוב. פנו לגוף המימון ובררו את הסיבה לסירוב. בקשו לדעת באיזה לשכת אשראי הם נעזרו לצורך בדיקת הנתונים. אם תגלו בבנק שהסירוב יושב על עניין כלכלי פשוט, ייתכן והוספת ערב להלוואה תפתור את הבעיה ולא תצטרכו לחפש אחר הלוואה למסורבים.

לפני הגשת הבקשה הלאה חשוב לבדוק את נתוני הבקשה ולראות איך ניתן לייעל אותם. קריטי לבדוק את סכום ההלוואה הנדרש. לא מעט אנשים מגישים בקשה להלוואה בסכומים גבוהים ממה שהם צריכים וכך הבנק הבוחן את הבקשה מסרב להלוואה למרות שאילו אחוז המימון המבוקש היה הגיוני יותר, הוא היה מאשר את ההלוואה. בדיקת נתונים לצורך המשך גיוס הלוואה למסורבים, היא קריטית.

צוות המומחים של ארנפלד הלוואות מומחה בגיוס הלוואות למסורבים. הליווי המקצועי חשוב מאוד לאורך כל התהליך ולכן חשוב לפנות לאיש מקצוע.

ממי ניתן לקבל הלוואה למסורבים?

לאחר פנייה אחת לבנק חשוב לעצור, לבדוק את נתוני השטח, להסיק את המסקנות המתבקשות ולהמשיך הלאה לגופי מימון נוספים:

יתר הבנקים

אם הבדיקה שלכם העלתה שאין מניעה לבנקים לאשר לכם הלוואה. תוכלו לפנות לבנק נוסף. אל תגישו בבת אחת את הבקשה למספר בנקים אלא נקטו באמצעי זהירות. איחן סיבה לפסול את עצמכם בעוד ועוד בנקים. לפעמים הפתרון יהיה לקחת הלוואה מגוף מימון חיצוני, להמתין מספר שנים לשיפור דירוג האשראי ולמחזר את הלוואות החיצוניות להלוואות בנקאיות זולות יותר.

 חברות מימון חיצוניות

יש לא מעט חברות מימון חיצוניות הגובות ריביות יקרות עבור ההלוואות שהן מציעות.

  • חברות ביטוח המבטחות את קרן הפנסיה / ההשתלמות – הלוואות אלו עלולות לפגוע בחיסכון הפנסיוני וחשוב לבדוק זאת קודם לכן.
  • חברות אשראי חיצוניות המציעות הלוואות ומימון חיצוני – גובות ריביות יקרות במיוחד.
  • הלוואות חברתיות – יש מגוון של פלטפורמות להלוואות חברתיות וחשוב להימנע מהונאות.

חלופות אחרות

ניתן למצוא ערבים להלוואה וכך לקבל את ההלוואה ממקור מימון בנקאי או חיצוני המוכן לאשר לכם את ההלוואה בצירוף ערבות / בטוחה. אם יש לכם קרוב משפחה אמיד ממנו תוכלו ללוות, שקלו אופציה זו. פנייה לקבלת ייעוץ ממומחה בגיוס הלוואות למסורבים היא מפנה דרך והיא חשובה לגיוס הלוואה כזו. מומחה יבדוק את הנתונים בשטח והוא יכוון את הלווה לחלופות אחרות קיימות.

מה חשוב לבדוק לפני לקיחת הלוואה למסורבים?

הגעתם אל גוף מימון שמסכים לאשר לכם הלוואה. רגע לפני שאתם חותמים על ההלוואה חשוב לא להסתנוור ולבדוק איך אתם יכולים להוזיל לעצמכם את עלוויות ההלוואה עם השנים. יכול להיות שבזמן העכשווי בו אתם עומדים אין באפשרותכם לקבל הלוואה זולה מהבנק. אך בעוד שנתיים המצב אמור להיות טוב יותר וכך תוכלו ליטול בעוד שנתיים הלוואה מהבנק, לסלק באמצעותה את ההלוואה הנוכחית ולהתחיל לשלם החזרים חודשיים מותאמים יותר לצרכים האישיים שלכם. מחשבה חייבת להקדים את המעשה.

סיבות לסירוב הלוואה

בעבר, כתבתי על איך מתמודדים עם סירוב של הבנק להלוות לכם כסף למשכנתא (או לכל הלוואה לצורך העניין), ואם הבנק נחוש בעמדתו לסרב, איפה אתם

קרא עוד ←

הלוואות בצ'קים

לצד הגופים הבנקאיים, אשר מתנים הענקת הלוואה בשלל מאפיינים שונים, בהן קיום בטחונות וערבים להלוואה, אפיקי המימון החוץ בנקאיים מקלים על מבקשי ההלוואות השונים. הלוואות

קרא עוד ←

מהי הלוואה עומדת?

הגדרת המושג "הלוואה עומדת" רובנו מכירים את ההסדר של הלוואות סטנדרטיות, בהן המלווה מעביר ללווה סכום כסף גדול באופן מיידי לצורך מטרה מסוימת, והלווה מצידו

קרא עוד ←

הלוואות מול חיסכון

הדו קרב הנצחי של הכלכלה מתנהל בין שני יריבים מוכרים לכל משק בית בישראל – חיסכון מול הלוואה. רובנו מעדיפים להמשיך ולחסוך בכל מצב.

קרא עוד ←

הלוואת משכנתא לבעלי נכס

https://www.youtube.com/watch?v=NebvtqusYR4בשורה משמחת לכל ציבור הלווים בישראל – אם יש לכם דירה, הבנק מאפשר לכם לקחת הלוואת משכנתא בסכום כסף גדול, בתנאים אטרקטיביים במיוחד ולכל מטרה שרק תרצו!כמעט

קרא עוד ←

הלוואה לסטודנטים בעלי נכס

תקופת הלימודים היא תקופה ייחודית בחיים שבה הוצאות רבות ומעט מאוד זמן פנוי לייצר הכנסות, לכן סטודנטים רבים בוחרים או נאלצים לבקש הלוואות ואשראי מגורמים פיננסיים שונים על מנת לממן

קרא עוד ←

משכנתא לסגירת חובות

https://www.youtube.com/watch?v=UgcqmWlGu6w

שוק ההלוואות הישראלי מעולם לא היה מפותח כל כך כפי שהוא היום, ניתן לקבל הלוואות למימון כל פעילות וממגוון רחב של גורמים בנקאיים וחוץ בנקאיים.

קרא עוד ←

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ >>>