הלוואות לעסקים

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.

כל יזם המעוניין לפתח את העסק שלו נזקק למימון. לאיזה גוף מימון כדאי לפנות כאשר מחפשים הלוואה לעסק? מהי הלוואה בערבות מדינה ועל מה חשוב לשים דגש כאשר נוטלים הלוואה לעסק. כאן ריכזנו עבורכם מידע על גופים פיננסים מומלצים ועל מה שחשוב לבדוק כאשר מחפשים הלוואות לעסקים.

לאילו גופי מימון כדאי לפנות כדי לקבל הלוואות לעסקים?

יש לא מעט גופי מימון המציעים הלוואות לעסקים גדולים או קטנים. בתור בעלי עסק חשוב שתבדקו מה גובה הסכום שאתם צריכים להלוואה וכך לחפש גוף מימון מתאים. יש גופי מימון המייעדים את ההלוואות שהם נותנים למטרות מסוימות כמו הקמת עסק, רכישת מלאי, הון חוזר וכן הלאה. חשוב למפות את צורכי ההלוואה שאתם זקוקים לה בכדי להגיע לגוף המימון הנכון עבורכם.

ניתן לפנות לגופי מימון בנקאיים וחוץ בנקאיים. גוף חוץ בנקאי יכול להיות חברת מימון חיצונית, קרנות מימון שונות והקרן בערבות מדינה. כאשר מעוניינים להקים עסק ונדרש הון למימון עלויות ההקמה, עולה השאלה הנפוצה, באיזה הון להשתמש, בהון העצמי הקיים או לקחת הלוואה על חשבון ההון הקיים? וכאן, רגע לפני שנצלול לתוכן, כדאי להבין כי כל הלוואה הנלקחת לעסק חייבת להילקח לאחר שיקול מקצועי.

בונים תוכנית עסקית

לפני נטילת הלוואה לעסק חייבים לתכנן את מהלכי העסק. מטרות העסק צריכות להיות מתוכננות ורשומות ואת כל זה רושמים בתוכנית עסקית. תוכנית עסקית טובה תכלול פירוט של כל המימון הדרוש להקמת העסק, זמן הרצה צפוי, עלויות שוטפות של העסק, מקורות המימון האפשריים ופירוט המהלך האסטרטגי של העסק. לא מעט עסקים זקוקים לתקופת הרצה ארוכה בה הם לא מרוויחים עדיין והם עדיין מכסים את עלויות הפעלת העסק. רק לאחר תקופת ההרצה הראשונית הם מתחילים לראות רווחים ורק אז הם מסוגלים להתפנות להמשך המינוף של העסק. בניית תוכנית עסקית היא משימה ליועץ עסקי.

לא מעט בעלי עסקים מנסים לבנות תוכנית כזו בעצמם, מצליחים להקים עסק אך הם לא רואים רווחים מיידיים והם לא לוקחים בחשבון כי עסק כמו שלהם מצריך תקופת הרצה מדודה. כך עסקים חדשים מתחילים להילחם על קיומם כבר מהשלב הראשון ולבסוף פושטים רגל. פנייה אל מומחה לייעוץ עסקי וגיוס הלוואות לעסקים כבר תפתור לכם חצי מהבעיה, יהיה מי שיבנה עבורכם תוכנית עסקית מדויקת לאופי העסק שלכם והוא יגייס מימון בהתאם לנדרש.

הלוואות לעסקים מהבנק או ממקור מימון אחר?

לא מעט יזמים בעלי עסקים מתלבטים לאיזה מקור מימון לפנות. האם נכון לפנות קודם כל לבנק לצורך קבלת המימון, או שעדיף לפנות למקור מימון חיצוני שיאפשר מימון שלא על חשבון האובליגו. ההמלצה שלנו היא להתחיל עם הבנק. פנייה ראשונה לבקשת הלוואה תהיה לבנק. הבעיה היא שהבנקים השונים רואים סיכון באישור הלוואה לעסקים חדשים. מסיבה זו הבנק ידרוש תוכנית עסקית לעיון לפני אישור הלוואה. לכן, חשוב להשקיע ולפנות אל איש מקצוע מומחה לגיוס מימון לצורך בניית תוכנית עסקית שתיראה לבנק שווה השקעה.

אם פניתם לבנק והוא לא אישר לכם הלוואה, בדקו מה הייתה הסיבה לסירוב. חשוב להיעזר בליווי מקצועי ולפנות לבנקים אחרים בבקשה לקבלת הלוואה. כל בנק מקבל את החלטותיו בהתאם לשיקוליו הפנימיים ולכן כדאי לנסות את הבנקים האחרים. אם גם הם סירבו לאשר לכם הלוואה, פנו לאחת מהקרנות המיועדות לעסקים. יש את קרן פועלים לעסקים והקרן בערבות מדינה המיועדת לשלל העסקים הקטנים והבינוניים בישראל העומדים בתנאי הזכאות לקבלת הלוואה בתנאים אטרקטיביים. כדי להגיש בקשה לאחת מקרנות אלו חשוב להיעזר במומחה לגיוס מימון. מעל חמישים אחוז מהבקשות המוגשות לקרן בערבות מדינה נפסלים. בניית תוכנית עסקית עם ליווי מקצועי מגדילה את הסיכויים לקבלת הלוואה ממקורות אלו. חשוב להגיש את הבקשה עם ליווי של מומחה מקצועי בתחום.

על איזה הון להתבסס – הלוואות לעסקים או הון עצמי?

מרבית גופי המימון המציעים הלוואות ליזמים בעלי עסק מתנים את אישור ההלוואה בהצבת בטוחות להלוואה: היזם מקבל הלוואה ובתמורה לה הוא נדרש להשתתף במימון ולהוסיף הון עצמי. אופציה אחרת לבטוחה תהיה משכון נכס קיים ובמרבית המקרים ההמלצה היא ליטול הלוואה על חשבון הכסף הקיים. כך אתם מרוויחים מינוף כלכלי בריבית נמוכה יחסית.

יש לכם הון עצמי? יש לכם מספר אופציות:

  • לנצל את ההון העצמי, להשתמש בו ולקחת הלוואה מינימלית.
  • לקחת הלוואה על חשבון חצי מההון העצמי.
  • לקחת הלוואה מקסימלית בה ההון העצמי מהווה בין 20-30 אחוזים.

למה הלוואות לעסקים על בסיס הון עצמי הן עדיפות?

כאשר הלוואה נלקחת על חשבון הון עצמי קיים, הסיכונים הנלווים להלוואה מצד הגוף המממן פוחתים וממילא גובה הריבית יפחת. הלוואות לעסקים מומלצות הן הלוואות על חשבון ההון העצמי. כך היזם יודע שהוא מוגן. גם אם העסק לא יכניס לו רווחים כמו שתכנן, יהיה לו מנין לכסות את ההלוואה, יש לו הון עצמי בצד ממנו הוא יכול לשלם את יתרת ההלוואה.

כאשר לוקחים הלוואה על חשבון ההון העצמי הקיים, היזם מרוויח עוד רווח חשוב, הוא יודע שגם אם העסק יקלע לקשיים שהוא לא צפה, תהיה לו אפשרות לגייס עוד מימון על חשבון ההון העצמי הקיים ברשותו. עסקים שאין להם הון עצמי קיים יתקשו לקבל עוד מימון, לאחר גיוס המימון הראשוני, כל עוד ואין להם הון עצמי זמין.

כמו שניתן להבין, כל עסק עלול להיקלע לקשיים. הקשיים יכולים להיות בגלל התנהלות לא נכונה, עיתות משבר שוק, שיווק לא יעיל ועוד מגוון סיבות. בזמני משבר שכאלו היזם יתקשה לשלם את החזר ההלוואה עליה התחייב. מה עושים כדי להקל על היזם? לוקחים הלוואות לעסקים על בסיס חצי מההון העצמי הקיים ופורסים את גובה ההחזר החודשי בצורה שההון העצמי יוכל לסייע ליזם לשלם את ההחזר בזמני משבר.

הלוואות לעסקים לא לוקחים בצורה עצמאית. לקבלת ייעוץ להלוואות מטובי המוחות בחברת ארנפלד הלוואות, צרו קשר.

סיבות לסירוב הלוואה

בעבר, כתבתי על איך מתמודדים עם סירוב של הבנק להלוות לכם כסף למשכנתא (או לכל הלוואה לצורך העניין), ואם הבנק נחוש בעמדתו לסרב, איפה אתם

קרא עוד ←

הלוואות בצ'קים

לצד הגופים הבנקאיים, אשר מתנים הענקת הלוואה בשלל מאפיינים שונים, בהן קיום בטחונות וערבים להלוואה, אפיקי המימון החוץ בנקאיים מקלים על מבקשי ההלוואות השונים. הלוואות

קרא עוד ←

מהי הלוואה עומדת?

הגדרת המושג "הלוואה עומדת" רובנו מכירים את ההסדר של הלוואות סטנדרטיות, בהן המלווה מעביר ללווה סכום כסף גדול באופן מיידי לצורך מטרה מסוימת, והלווה מצידו

קרא עוד ←

הלוואות מול חיסכון

הדו קרב הנצחי של הכלכלה מתנהל בין שני יריבים מוכרים לכל משק בית בישראל – חיסכון מול הלוואה. רובנו מעדיפים להמשיך ולחסוך בכל מצב.

קרא עוד ←

הלוואת משכנתא לבעלי נכס

https://www.youtube.com/watch?v=NebvtqusYR4בשורה משמחת לכל ציבור הלווים בישראל – אם יש לכם דירה, הבנק מאפשר לכם לקחת הלוואת משכנתא בסכום כסף גדול, בתנאים אטרקטיביים במיוחד ולכל מטרה שרק תרצו!כמעט

קרא עוד ←

הלוואה לסטודנטים בעלי נכס

תקופת הלימודים היא תקופה ייחודית בחיים שבה הוצאות רבות ומעט מאוד זמן פנוי לייצר הכנסות, לכן סטודנטים רבים בוחרים או נאלצים לבקש הלוואות ואשראי מגורמים פיננסיים שונים על מנת לממן

קרא עוד ←

משכנתא לסגירת חובות

https://www.youtube.com/watch?v=UgcqmWlGu6w

שוק ההלוואות הישראלי מעולם לא היה מפותח כל כך כפי שהוא היום, ניתן לקבל הלוואות למימון כל פעילות וממגוון רחב של גורמים בנקאיים וחוץ בנקאיים.

קרא עוד ←

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ >>>